Czym charakteryzują się płyty warstwowe, że wybiera je tak wielu projektantów i inwestorów na całym świecie? Wystarczy przyjrzeć się budowie oraz obserwować eksploatację obiektu, by uzyskać odpowiedź na to pytanie. Można też zapoznać się z argumentami producentów, którzy mają już kilkudziesięcioletnie doświadczenie w wytwarzaniu tego stale udoskonalanego kompozytu.
Płyty warstwowe są tworzywem, które rozwiązuje kwestię wielu etapów inwestycji jednocześnie. Po pierwsze, stanowią odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne poszycie. Po drugie, panele są izolatorem bardzo dobrze zabezpieczającym obiekt przed utratą ciepła. Po trzecie, prefabrykat stanowi estetyczne wykończenie ścian, dachów, sufitów.
Dzięki swojej konstrukcji, rozmiarom i łatwości montażu pozwalają znacznie skrócić czas budowy. Inwestycja z płyt obornickich może być realizowana niezależnie od panujących warunków atmosferycznych - nawet w mrozie. Temperaturowe ograniczenia dotyczą jedynie fundamentów, które muszą zostać wykonane, gdy powietrze ma więcej niż zero stopni.
Płyty warstwowe są bardzo uniwersalnym materiałem budowlanym, z którego buduje się ściany, dachy, sufity podwieszane, ściany działowe, elewacje. Ważą o wiele mniej niż cegły czy żelbet (metr kwadratowy prefabrykatu waży średnio 10-15 kg), więc wywierają o wiele mniejszy nacisk na fundamenty, przez co te ostatnie mogą być lżejsze. Efektem są niższe koszty budowy. Całość prezentuje się bardzo efektownie, ponieważ okładziny dostępne są w wielu kolorach i profilach.